Siedem minut po północy (2016) A Monster Calls - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Siedem minut po północy (2016) A Monster Calls

a-monster-calls-2016-trailers-posters-1

siedem-minut-po-polnocy-a-monster-calls-cover-okladkaSiedem minut po północy (2016)
A Monster Calls

POLSKA  premiera: 25.12.2016

Data premiery: 7 października 2016 (Hiszpania)
Reżyseria: Juan Antonio Bayona
Autor muzyki: Fernando Velázquez
Operator: Óscar Faura
Autor pomysłu: Patrick Ness

Reżyser wizjonerskiego „Sierocińca” i zapierającego dech w piersi „Niemożliwego” przedstawia opowieść o chłopcu, który szukając ratunku dla ukochanej mamy wkracza do świata, którego istnienia nawet nie podejrzewamy.
Ekranizacja bestsellerowej powieści Patricka Nessa p.t. „Siedem minut po północy”.
Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Connor. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Connor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Connora w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytani


RECENZJA KSIĄŻKI

siedemminutpopolnocySIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY – Patrick Ness
Co noc, dokładnie siedem minut po północy, Conor’a odwiedza potwór. Monstrum jest wielkie i potężne, ale to nie jego chłopiec boi się najbardziej. Prawdziwy koszmar rozgrywa się na jawie, tuż za drzwiami jego pokoju, w domu, gdzie od pewnego czasu już nic nie jest takie, jakie być powinno.

Okazuje się, że stwór ma wobec Conor’a konkretne plany. Chce poznać jego historię oraz usłyszeć prawdę, choćby to miała być najgorsza rzecz na świecie.

Patrick Ness w oparciu o zapiski swojej, niestety zmarłej już koleżanki, stworzył historię, która oddziałuje na całą naszą wyobraźnię. W trakcie lektury nie mamy wątpliwości, że powstała ona z prostej potrzeby serca. Z chęci wytłumaczenia wszystkim, że na świecie istnieją rzeczy złe, które tak samo dotykają dzieci, jak i dorosłych. Nie ważne, że ma się tylko pięć czy dziesięć lat, strach jest strachem i nigdy nie wybiera.

Podobało mi się, że każdy ma może odebrać tę książkę zupełnie inaczej. Dla jednych będzie ona czymś w rodzaju bajki, dla drugich powieścią grozy, a jeszcze ktoś inny odkryje w niej po prostu cząstkę samego siebie. W Siedmiu minutach.. świat jest pełen lęków i nadziei, ale znajdziemy w nim też wiele magicznych stworzeń, które pomagają przetrwać chwile, czasami gorsze, niż to co kryje się pod osłoną nocy.

Piękna, wzruszająca baśń, opowiadająca o miłości, tęsknocie, ale też o trudnej relacji matki i syna w obliczu choroby. Co tu dużo mówić. Patrick Ness skrywa w sobie ogromny talent.

Varia

1467073689_focusfeatures_amonstercalls_felicityjones_sigourneyweaver_4-1194x498

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *