THE NUN II- Zakonnica 2 - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

THE NUN II- Zakonnica 2

New Line Cinema przedstawia horror Zakonnica II, kontynuację Zakonnicy, najbardziej kasowej odsłony (2 mld dolarów) z uniwersum Obecności. Rok 1956, Francja. Pewien ksiądz zostaje zamordowany. Zło rozprzestrzenia się po świecie. Sequel globalnego przeboju opowiada o siostrze Irene, która raz jeszcze staje twarzą w twarz z Valak, demoniczną zakonnicą.

Taissa Farmiga (Zakonnica, Pozłacany wiek) powraca jako siostra Irene, a towarzyszą jej Jonas Bloquet (Tirailleurs, Zakonnica), Storm Reid (The Last of Us, Legion samobójców. The Suicide Squad), Anna Popplewell (Fairytale, trylogia Opowieści z Narnii) i Bonnie Aarons (powracająca w swojej roli z Zakonnicy) oraz wielu wykonawców z różnych krajów. Michael Chaves (Obecność 3: Na rozkaz diabła) wyreżyserował film na podstawie scenariusza Iana Goldberga i Richarda Nainga (Eli, Autopsja Jane Doe) oraz Akeli Cooper (M3GAN, Wcielenie).

Scenarzyści oparli się na pomyśle Akeli Cooper oraz postaciach stworzonych przez Jamesa Wana i Gary’ego Daubermana. Produkcją filmu zajmują się Peter Safran z The Safran Company i James Wan z Atomic Monster, kontynuując współpracę z twórcami poprzednich części z cyklu Obecność.

Producentami wykonawczymi Zakonnicy II są Richard Brener, Dave Neustadter, Victoria Palmeri, Gary Dauberman, Michael Clear, Judson Scott i Michael Polaire. Autorem zdjęć jest Tristan Nyby (Obecność 3: Na rozkaz diabła, Szept i mrok), scenografem – Stéphane Cressend (Les Vedettes, Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun), montażem zajmuje się Gregory Plotkin (Krzyk z 2022, Uciekaj!), za efekty wizualne odpowiada Sophie A. Leclerc (Finch, Lucy), za projekt kostiumów – Agnès Béziers (Tlen, Komando Breitnea), zaś autorem muzyki jest Marco Beltrami (Krzyk z 2022, Venom 2: Carnage).

Uniwersum Obecności to najlepiej zarabiająca franczyza z gatunku horror w historii, z ponad 2 miliardami dolarów na koncie. Na całym świecie cztery tytuły z cyklu Obecność zarobiły ponad 300 milionów dolarów każdy (Zakonnica – 366 mln, Obecność 2 – 322 mln, Obecność – 320 mln, Annabelle: Narodziny zła – 307 mln), a każda z siedmiu odsłon zarobiła ponad 200 milionów dolarów. Zakonnica z 366 milionami dolarów, zarobionymi na całym świecie, jest najlepiej zarabiającym filmem z cyklu. New Line Cinema przedstawia produkcję Atomic Monster / Safran Company pod tytułem Zakonnica II, dystrybuowaną na całym świecie przez Warner Bros. Pictures.

Widzowie w Ameryce Północnej będą mogli zobaczyć film od 8 września 2023, a premiera światowa odbędzie się 6 września 2023.


Data premiery: 8 września 2023 (Stany Zjednoczone)
Reżyser: Michael Chaves

Aktorzy: Katelyn Rose Downey, Anna Popplewell (3) więcej
Reżyserzy: Michael Chaves
Producenci: Gary Dauberman, Judson Scott (6) więcej
Scenarzyści: Richard Naing, Akela Cooper (1) więcej
Premiera (Świat): 8 września 2023
Premiera (Polska): 8 września 2023
Kraj produkcji: USA
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.
Gatunek: Horror, Thriller

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *