TRUE BLOOD – Czysta krew | | KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

TRUE BLOOD – Czysta krew

logo0001

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą zdecydować się, co o tym naprawdę myśleć.

Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse (Anna Paquin) dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona (Stephen Moyer). Niestety seria tajemniczych wydarzeń, które towarzyszą pojawieniu się Billa w Bon Temps wystawi otwartość Sookie na ciężką próbę.

“Czysta krew” to intrygujący i przyprawiający o dreszcz emocji serial, na motywach powieści Charlaine Harris, w reżyserii Alana Balla, zdobywcy nagrody Emmy, Oscara za “American Beauty” i twórcy “Sześciu stóp pod ziemią”. Sam Ball określa swoją nową produkcję jako popcorn dla inteligentnych ludzi z udziałem barwnych i nieszablonowych bohaterów.

stephenmoyer
BILL COMPTON
s5
SOOKIE STACKHOUSE
samtrammell
SAM MARLOTTE
rutinawesley
TARA THORNTON
ryankwanten
JASON STACKHOUSE
nelsanellis
LAFAYETTE Reynolds

joemanganiello


marshallallmanSOOKIE STACKHOUSE – Anna Paquin

Osierocona w dzieciństwie Sookie posiada umiejętność słyszenia myśli innych ludzi. Dla wychowywanej przez babcię dziewczyny, telepatyczny dar jest prawdziwym przekleństwem. Słyszy myśli wszystkich mieszkańców miasteczka i czuje się przy tym jeszcze bardziej samotna. Dar ten odstrasza zarówno kobiety, jak i mężczyzn od Sookie, a w niej samej mroczne myśli obcych ludzi budzą niechęć. Wszystko to sprawia, że dziewczyna jest traktowana jak odmieniec. Na szczęście, obdarzona seksapilem i niewyparzonym językiem Sookie umie radzić sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

BILL COMPTON – Stephen Moyer

Spędziwszy 173 lata na ziemi jako wampir, Bill był świadkiem licznych okrucieństw i aktów przemocy, zarówno wśród wampirów, jak i ludzi. Pozbawiony złudzeń Bill wraca do rodzinnego miasta Bon Temps w nadziei, że odnajdzie tam w sobie resztki człowieczeństwa. Nie wie, że jego próby ponownego zintegrowania się ze społeczeństwem sprawią, że uwikła się w romans. I to romans z kobietą na tyle dziwną, że gotową zaakceptować go takim, jaki jest.

SAM MARLOTTE – Sam Trammell

Sam jest właścicielem knajpy w Bon Temps. Prywatnie trzyma się z daleka od osobistych problemów swoich klientów i pracowników. Niemniej jednak instynkt opiekuńczy, jaki budzi w nim Sookie Stackhouse, sprawia, że niejednokrotnie trafia w sam środek dziwnych wydarzeń, które rozgrywają się w jego otoczeniu.

TARA THORNTON – Rutina Wesley

Trudny charakter Tary sprawia, że nie ma ona wielu przyjaciół. Jej najbliższą przyjaciółką jest Sookie. Dziewczyna nie ma lekkiego życia. Musi zajmować się matką, która jest nałogową alkoholiczką. Tara za wszelką cenę stara się chronić swoich najbliższych. Pod maską twardej kobiety kryje się jednak ciepła, a zarazem zagubiona osoba.

JASON STACKHOUSE – Rayan Kwanten

W ciągu dnia Jason buduje drogi, natomiast wieczorem zajmuje się zabawą i kolekcjonowaniem kobiecych serc. W tym małym miasteczku plotki na temat jego wybryków rozchodzą się z prędkością światła, a pracująca w knajpie Merlotte’s Sookie słyszy je wszystkie.

ERIC NORTHMAN – Aleksander Skarsgard

Stary i wpływowy wampir Eric wyróżnia się wysoką pozycją w swoim otoczeniu i niezwykłą przebiegłością. Pewność siebie, która pomagała mu przeżyć, gdy był wikingiem, pozwala mu teraz manipulować, a nawet kontrolować innych ludzi i wampiry. Jako właściciel baru dla wampirów Fangtasia ma wiele sposobności, aby robić jedno i drugie.

LAFAYETTE Reynolds – Nelsan Ellis

Ubrany w ekscentryczne ciuchy, z pełnym makijażem na twarzy Lafayette w niczym nie przypomina typowego kucharza z baru szybkiej obsługi. Lafayetta jest dumny i nie pozwoli nikomu z siebie szydzić. Uwikłany w liczne ciemne interesy chłopak wie, jak wybrnąć z prawie każdej opresji.

wallSezon 1
s01e01 Preair
s01e02 Strange Love
s01e03 The First Taste
s01e04 Escape From Dragon House
s01e05 Sparks Fly Out
s01e06 Cold Ground
s01e07 Burning House of Love
s01e08 The Fourth Man in the Fire
s01e09 Plaisir D’Amour
s01e10 I Don’t Wanna Know
s01e11 To Love Is to Bury
s01e12 You’ll Be the Death of Me

t1

Sezon 2
s02e01 Nothing But the Blood
s02e02 Keep This Party Going
s02e03 Scratch My Back
s02e04 Let’s Take a Trip Together
s02e05 Never Let Me Go
s02e06 Friend Is a Four Letter Word
s02e07 Release Me
s02e08 Timebomb
s02e09 I will rise up
s02e10 New World In My View
s02e11 Frenzy
s02e12 Beyond Here Lies Nothin

t6Sezon 3
s03e01 Bad Blood
s03e02 Beautifully Broken
s03e03 It Hurts Me Too
s03e04 9 Crimes
s03e05 Trouble
s03e06 I Got a Right to Sing the Blues
s03e07 Hitting the Ground
s03e08 Night on the Sun
s03e09 Everything is Broken
s03e10 I Smell a Rat
s03e11 Fresh Blood
s03e12 Evil Is Going On

fan1

Sezon 4
s04e01 She’s Not There
s04e02 You Smell Like Dinner
s04e03 If You Love Me, Why Am I Dyin’?
s04e04 I’m Alive and on Fire
s04e05 I Hate You, I Love You
s04e06 I Wish I Was the Moon
s04e07 Cold, Grey Light of Dawn
s04e08 Spellbound
s04e09 Let’s Get Out of Here
s04e10 Burning Down the House
s04e11 Soul of Fire
s04e12 And When I Die

l3

Sezon 5
12 Save Yourself
11 Song of the Dead Faerie
10 Gone, Gone, Gone
09 Everybody Wants to Rule the World
08 Somebody That I Used to Know
07 In The Beginning
06 Hopeless
05 Boot N’ Rally Ally
04 We’ll Meet Again
03 Whatever I Am, You Made Me
02 Authority Always Wins
01 Turn! Turn! Turn!

cover

Sezon 6
1 Who Are You, Really?
2 The Sun
3 You’re No Good
4 At Last
5 Fuck the Pain Away
6 Don’t You Feel Me?
7 In the Evening
8 Dead Meat
9 Life Matters
10 Radioactive

akl

Sezon 7
1 Jesus Gonna Be Here
2 I Found You
3 Fire in the Hole
4 Death is Not the End
5 Lost Cause
6 Karma
7 May Be The Last Time
8 Almost Home
9 Love Is to Die
10 Thank You

czystakrew3_topTrzeci sezon serialu uhonorowanego Złotym GlobemR i nagrodą EmmyR. Najgorętsza telewizyjna produkcja ostatnich lat!
W rolach głównych uhonorowana OscaremR Anna Paquin,
Stephen Moyer, Alexander Skarsgard.
CZĘSTUJ SIĘ…

Miłość, napięcie, humor, a przede wszystkim wampiry – znajdziecie w trzecim sezonie serialu Czysta krew – jednej z najgłośniejszych i najgorętszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Jego bohaterowie tym razem staną do nierównej walki z liczącym sobie tysiące lat Królem wampirów, a rezultaty tego starcia okażą się brzemienne w skutkach. Galapagos Films z dumą przedstawia wydanie DVD trzeciego sezonu Czystej krwi – wyjątkowej produkcji telewizji HBO.

Wynalezienie syntetycznej krwi wywołało na świecie prawdziwą rewolucję. Okazało się bowiem, że od wieków pomiędzy ludźmi żyją wampiry, które zmęczone ukrywaniem się mogą wreszcie wyjść z cienia. Wierzą, że teraz – kiedy swój apetyt mogą zaspokoić napojem o nazwie Czysta krew – będą wiodły normalne życie w świecie, którego kiedyś były częścią. Niestety, nie wszystkim się to podoba. W ludzkim i wampirzym światku zaczyna wrzeć…

W takiej rzeczywistości żyją główni bohaterowie serialu: 25-letnia Sookie Stackhouse (Anna Paquin) – skromna dziewczyna z Południa i… telepatka słysząca myśli innych ludzi oraz 173-letni wampir Bill Compton (Stephen Moyer). Ich przypadkowe spotkanie staje się początkiem wielkiej miłości, która nie podoba się ani ludziom, ani krwiopijcom, jednak wszyscy starają się kochanków wykorzystać do swoich celów.

W trzecim sezonie serialu Sookie i Bill zostają wciągnięci w diaboliczną intrygę uknutą przez Russella Edgingtona (Denis O’Hare) – liczącego tysiące lat Króla wampirów z Mississippi wierzącego, że światem powinny rządzić wampiry, a ludzie mogą im co najwyżej usługiwać. Edgington chce zmienić swoje marzenie w rzeczywistość i ma nadzieję, że pomogą mu w tym Bill oraz zaprzyjaźnione wilkołaki. Czy rzeczywiście?

Swoje porachunki z królem ma Eric Northman (Alexander Skarsgard), któremu przed wiekami Edgington wymordował rodzinę. Eric chce się zemścić, ale nie będzie to zadanie łatwe. Czy mu się uda?

Związek Billa i Sookie zostanie wystawiony na niełatwą próbę. W życiu Billa pojawi się miłość sprzed wieków, z kolei Sookie ulegnie fascynacji przystojnym wilkołakiem Alcidem (Joe Manganiello). Czy będą w stanie uratować miłość, która ich połączyła?

Nadziei na wielkie uczucie nie traci brat Sookie – Jason Stackhouse (Ryan Kwanten). Przypadkowe spotkanie z piękną Crystal Norris (Lindsay Pulsipher) sprawi, że Jason ponownie uwierzy w miłość mimo, że jego ukochana skrywa niejedną tajemnicę, a jej rodzina utrzymuje się z produkcji narkotyków. Czy Jasonowi i Crystal uda się pokonać niechęć otoczenia i stworzyć prawdziwy związek?

Tara (Rutina Wesley), zrozpaczona po śmierci ukochanego Eggsa, zapomnienia szukać będzie w ramionach atrakcyjnego, acz niebezpiecznego wampira Franklina Motta (James Frain), który wobec dziewczyny ma własne plany. Czy Tara wyjdzie z tego związku cała?

Sam Merlotte (Sam Trammell) odnajdzie wreszcie rodzinę, która porzuciła go przed laty. Spotkanie z nimi okaże się jednak początkiem poważnych kłopotów, które zakłócą spokój miasteczka Bon Temps. Jakich?

Miłość odnajdzie również Lafayette (Nelsan Ellis). W przystojnym pielęgniarzu Jesusie Velasquezie (Kevin Alejandro) odnajdzie wspaniałego kochanka i kompana do zabawy. Czy jednak Jesus jest naprawdę tym za kogo się podaje?

ODPOWIEDZI NA TE I INNE PYTANIA W TRZECIM SEOZNIE CZYSTEJ KRWI. PRZYGOTUJCIE SIĘ NA JESZCZE WIĘCEJ EMOCJI, JESZCZE WIĘCEJ KRWI. PRZYGOUJCIE SIĘ NA POZNANIE PRAWDZIWEJ TOŻSAMOŚCI SOOKIE…

Podobnie jak wcześniejsze, również sezon trzeci serialu został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Serial Czysta krew stał się jeszcze dziwniejszy, jeszcze bardziej skomplikowany i jeszcze lepszy do oglądania – pisał po premierze pierwszego odcinka trzeciej serii recenzent dziennika Kansas City Star.

Nie zawiedli również widzowie. Pierwszy odcinek nowego sezonu w USA obejrzało (łącznie z powtórkami) 6,4 miliona widzów, ponad milion więcej niż premierowy odcinek serii drugiej! Z kolei premiera 11 odcinka trzeciego sezonu zgromadziła przed telewizorami (bez powtórek) 5,44 miliona Amerykanów ustanawiając nowy rekord w historii cyklu. Dziś Czysta krew jest najchętniej oglądaną produkcją HBO tuż po kultowym serialu kryminalnym Rodzina Soprano.

Już w czerwcu telewizja HBO rozpocznie za oceanem emisję 4 serii Czystej krwi. Fani odliczają dni pozostałe do premiery, a twórca serialu – Alan Ball – zdradza, że w nowym sezonie niebagatelną rolę odegrają… czarownice.

NIE MA NIC LEPSZEGO NIŻ SZKLANECZKA (CZYSTEJ) KRWI
Czysta krew to brawurowa ekranizacja powieściowego cyklu Charlaine Harris, amerykańskiej autorki licznych bestsellerów. Ich sfilmowania podjął się Alan Ball – scenarzysta, reżyser i producent uhonorowany OscaremR za fabułę głośnego American Beauty w reżyserii Sama Mendesa oraz twórca kultowego już serialu HBO Sześć stóp pod ziemią.

W postać głównej bohaterki serialu – Sookie Stackhouse – wcieliła się Anna Paquin, jedna z najzdolniejszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia uhonorowana w 1994 roku OscaremR za drugoplanową rolę w głośnym Fortepianie w reżyserii Jane Campion. Rolę jej wampirzego kochanka – Billa Comptona – zagrał doświadczony brytyjski aktor Stephen Moyer , dla którego udział w Czystej krwi okazał się bramą do międzynarodowej popularności. Warto zauważyć, że Anna Paquin i Stephen Moyer pozostają parą również poza ekranem, a w 2009 roku ogłosili swoje zaręczyny.

Jak większość wielkich przedsięwzięć, serial Czysta krew powstał poniekąd z przypadku. Alan Ball, który dla HBO stworzył już uhonorowany dziesiątkami nagród serial Sześć stóp pod ziemią szukał pomysłu na kolejny. Podczas przypadkowej wizyty w księgarni wpadła mu w ręce powieści Charlaine Harris o przygodach Sookie Stackhouse. Zafascynowany wykreowanym przez autorkę światem, w którym ludzie i wampiry żyją obok siebie uznał, że warto przenieść go na mały ekran.

Harris już wcześniej otrzymywała propozycje ekranizacji swoich powieści, ale dopiero Alan Ball przekonał ją do tego, że zrobi to najlepiej. Zaraz po podpisaniu stosownych umów filmowiec rozpoczął prace nad odcinkiem pilotażowym, do którego napisał scenariusz i który również wyreżyserował. W lutym 2007 ogłoszono, że główne role w przygotowywanym serialu zagrają Anna Paquin i Stephen Moyer, a latem ekipa weszła na plan.

Efekt ich pracy został entuzjastycznie przyjęty przez szefów HBO, którzy po obejrzeniu odcinka pilotażowego podjęli decyzję o realizacji kolejnych. Ekipa wróciła na plan jesienią 2007 roku.

Pierwszy odcinek Czystej krwi został pokazany na antenie telewizji HBO 7 września 2008 roku. Oglądało go 1,44 mln widzów, co było wynikiem dobrym, ale nie rewelacyjnym. Jednak już kilka tygodni później serial gromadził przed telewizorami prawie 7 mln widzów tygodniowo, a moda na wampiry opanowała Amerykę. Dodatkowo w grudniu 2009 roku serial zdobył kolejne nominacje do Złotych Globów w kategoriach najlepszy serial – dramat oraz najlepsza aktorka w serialu – dramacie (Anna Paquin).

Charakterystyczną sekwencję otwierającą serial Czysta krew przygotowało studio Digital Kitchen, z którym Alan Ball współpracował już przy swoim Sześć stóp pod ziemią. Podczas jej produkcji filmowcy wykorzystali wiele różnych technik realizacji, a niektóre z klatek taśmy filmowej – dla lepszego efektu – skropili prawdziwą krwią.

WYDANIE DVD

Trzeci sezon serialu Czysta krew na DVD zadebiutuje 30 maja. Na pięciu płytach DVD znajdzie się 12 odcinków cyklu oraz wyjątkowe dodatki specjalne, to najbogatsze jak dotąd wydanie serialu.

DODATKI SPECJALNE:
Anatomia scen
Odkrywcze wprowadzenie do Świata wilkołaków – Alan Ball, obsada i ekipa filmu zabierają nas w podróż przez filmowanie ekscytujących scen walk wilkołaków w początkowych odcinkach sezonu.

Mini epizody Czystej krwi
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak Jessica poznała Hanka, kierowcę ciężarówki, którym się pożywiła pod koniec drugiego sezonu? Zobacz jeszcze więcej nowych scen, które wyjaśnią tło historii, które uwielbiasz.

Analiza Czystej krwi
Zostań z nami! Po każdym epizodzie czeka na Ciebie dolewka Czystej krwi!

Teledysk Snoop Dogg Oh Sookie
ORAZ

Siedem komentarzy obsady i twórców, w tym Alana Balla, Anny Paquin, Stephena Moyera, Alexandra Skarsgarda, Joego Manganiello, Kristin Bauer Van Straten, Denisa O’Hare i wielu innych.

Share

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *