Umbrella Academy – komiks - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Umbrella Academy – komiks

Świetne wydanie komiksów Umbrella Academy to ukłon w stronę fanów i ciekawy kąsek dla zakochanych w serialu.

Poznajcie trzy tomy, przygód odjechanych dzieciaków z Umbrella Academy, tomy wypełnione po brzegi akcją i świetnie oddaną rysunkami dynamiką.

« z 2 »

Umbrella Academy tom 1: Suita Apokaliptyczna

Scenariusz: Gerard Way
Rysunki: Gabriel Bá
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo KBOOM
Liczba stron: 184
Format: 170x260mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-951721-7-5
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 65,00 zł
Premiera: 23 maja 2019
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w The Umbrella Academy: Apocalypse Suite #1-6

Z bliżej nieznanych przyczyn czterdzieści trzy kobiety, które nie wykazywały żadnych oznak ciąży niespodziewanie rodzą. Siedmioro dzieci, które przyszły na świat w wyniku tego wydarzenia, zostaje adoptowanych przez Reginalda Hargreevesa. Gdy ktoś interesował się motywami takiego działania, Hargreeves zawsze odpowiadał, że zrobił to: „by ocalić świat”.

Cała siódemka tworzy Akademię Umbrella, dysfunkcyjną rodzinę, której członkowie obdarzeni są dziwacznymi mocami. Już jako dziesięciolatkowie muszą się zmierzyć z oszalałą i zabójczą Wieżą Eiffla, kierowaną przez potwornego zrobotyzowanego zombie Gustawa Eiffela. Dekadę później drużyna już nie istnieje. Dopiero niespodziewana śmierć Hargreevesa prowadzi do pojednania rodzeństwa, które raz jeszcze musi ocalić świat.

Scenariusz do albumu Umbrella Academy: Suita apokaliptyczna napisał wokalista My Chemical Romance, Gerard Way (Doom Patrol). Całość narysował nominowany do nagrody Eisnera Gabriel Bá (De:Tales, Casanova, Daytripper: Dzień po dniu), pokolorował zdobywca nagrody Eisnera Dave Stewart. Okładki poszczególnych zeszytów namalował wielokrotny laureata nagrody Eisnera, James Jean. Niniejszy tom zbiera pierwszą sześciozeszytową serię, dwie krótkie opowieści oraz szkicownik, zawierający prace Bá, Jeana oraz Waya.

Umbrella Academy tom 2: Dallas

Scenariusz: Gerard Way
Rysunki: Gabriel Bá
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo KBOOM
Liczba stron: 188
Format: 170x260mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-954323-6-1
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 65,00 zł
Premiera: 31 stycznia 2020
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w The Umbrella Academy: Dallas #1-6

Nadeszły ciężkie czasy dla dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów, znanej jako Akademia Umbrella. Wszyscy są nadal przybici po niedawnej apokalipsie, wywołanej przez jednego z członków Akademii i śmierci ich ukochanego mentora, Pogo.
Bohaterowie wybudzają się jednak z apatii, gdy pojawia się widmo kolejnej katastrofy, która grozi zmianą biegu historii lub zniszczeniem świata. Problem w tym, że każde z nich ma własne problemy na głowie. Białe Skrzypce nie może ruszyć się z łóżka, na skutek postrzału w głowę. Plotka straciła głos – źródło swej mocy. Kosmo pogrążył się w kompletnej katatonii. A gdy Piątka załatwia jakieś szemrane interesy na psich wyścigach, Kraken zaczyna podejrzewać, że jego braciszek jest kluczem do rozwiązania zagadki serii tajemniczych rzezi.
Drugi tom sensacyjnej serii Umbrella Academy to świetna opowieść, która odmienia historię świata, nie zmieniając w niej absolutnie niczego. Dzięki niej wybierzemy się w podróż w czasie i przestrzeni, od Wietnamu po zamach na JFK.
Bez żadnych dodatkowych opłat dostajecie również krótką opowieść Wszędzie, tylko nie tutaj z gościnnym udziałem Vanyi i Krakena oraz wybór szkiców autorstwa Gerarda Waya (Doom Patrol) i nagrodzonego Eisnerem Gabriela Bá (Two Brothers, Daytripper).

Umbrella Academy tom 3: Hotel Niepamięć

Scenariusz: Gerard Way
Rysunki: Gabriel Bá
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo KBOOM
Liczba stron: 200
Format: 170x260mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-958675-0-7
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 65,00 zł
Premiera: 14 września 2020
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w The Umbrella Academy: Hotel Oblivion #1-7

Powrót wielokrotnie nagradzanej serii, zekranizowanej dla Netflix! Gerard Way (My Chemical Romance, Doom Patrol) i Gabriel Bá (Two Brothers, Daytripper) zdobywszy szlify we własnych projektach, powracają z kolejnym rozdziałem szalonej
opowieści o życiu byłych nastoletnich superbohaterów. Stojąc przeciw rosnącej ilości obłąkańców obdarzonych supermocami i gotowych zgładzić swych pobratymców, sir Reginald Hargeeves obmyślił ostateczne rozwiązanie…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.