DIAMENT ŚMIERCI – Matthew Hart - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

DIAMENT ŚMIERCI – Matthew Hart

KOD DIAMENTÓW

Diamenty, drogie kamienie, błyskotki, a co za tym idzie wszelkiej maści blichtr to nie moja bajka. Za sensacyjnymi opowieściami też nie przepadam jakoś szczególnie, bo jak z thrillerami, każda jest tak sama. Ale mogę powiedzieć, że „Diament śmierci” to niezła lektura, a dla miłośników tego typu klimatów na pewno okaże się jeszcze lepsza.

Fabuła, jak się domyślacie, obraca się wokół diamentu. A dokładniej najdroższego diamentu świata, niejakiego Rosyjskiego Różu, który pojawia się na szyi prezydenta USA. Ex agent CIA, a obecnie pracownik wydziału śledczego Departamentu Skarbu chce odkryć sekret kamienia, bo takie błyskotki zawsze skrywają jakieś tajemnice. Nie wie jeszcze, z czym przyszło mu się zmierzyć… Ten diament zawsze oznacza śmierć i spiski, dzieje się wokół niego wiele, nigdy dobrze. A teraz może być jeszcze gorzej…

Jak informuje wydawca, Matthew Hart pisał o złocie i diamentach dla „Vanity Fair”, „Atlantic Monthly”, „Wall Street Journal”, „London Times” i wielu innych gazet oraz czasopism. Był redaktorem współpracującym nowojorskiego czasopisma branżowego „Rapaport Diamond Report”. Jego wielokrotnie nagradzana książka Diamond: The History of a Cold Blooded Love Affair została przetłumaczona na sześć języków, a w nakręconym na jej podstawie czterogodzinnym mini serialu zagrali sir Derek Jacobi i Judy Davis. Na podstawie jego książki Gold: The Race for the World’s Most Seductive Metal powstał scenariusz programu telewizyjnego National Geographic. W pogoni za historiami o diamentach podróżował od Arktyki do Angoli, a Diament śmierci to jego pierwszy thriller. Mieszka w Nowym Jorku. W skrócie, facet wie, o czym pisze, prawda?

Dla mnie kontakt z kamieniami szlachetnymi i jakiekolwiek zainteresowanie tematem zaczął się i skończył na pary numerach „Skarbów ziemi” kupionych w dzieciństwie – magazynu, którego każdy numer oferował jakiś kamień do kolekcjonowania, wraz z informacjami na jego temat. I informacji na temat diamentów nie brak w książce. I jest też sensacja, coś jak „Kod Leonarda da Vinci” tylko lepiej napisany i nietraktujący o religii i dziełach sztuki, a drogocennych kamieniach. I to chyba najlepsze podsumowanie powieści Harta. Jeśli lubicie takie klimaty, pełne intrygujących faktów, szybkiej akcji, szpiegów, spisków, polityki i zagrożenia, to pozycja dla Was.

Michał Lipka

TAJEMNICE, MISTYFIKACJA I ŚMIERĆ
10 sierpnia trafi do księgarń Diament śmierci

Historia cenionego znawcy diamentów, który, złapany w sieć oszustw i intryg, próbuje odkryć sekrety najdroższego diamentu na świecie


Kiedy na szyi żony kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych niespodziewanie pojawia
się unikatowy diament zwany Rosyjskim Różem, Alex Turner z wydziału śledczego Departamentu
Skarbu, były agent CIA, odkrywa, że wpadł jak mucha w pajęczą sieć. Taki diament zawsze kryje jakiś sekret, ale sieć tajemnic oplatająca Róż jest bardziej zawikłana, niż Alex mógł sobie wyobrazić.
Stara się dociec, dlaczego zdradziła go tajemnicza rosyjska podwójna agentka, a diament znalazł
się na drodze wiodącej do Białego Domu. Gdziekolwiek bowiem trafia Rosyjski Róż, podążają za
nim tajemnice, mistyfikacja i śmierć.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.