Radykalni. Rebelia – PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI – RECENZJA | | KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Radykalni. Rebelia – PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI – RECENZJA

DRUGI HOLOKAUST

Takich książek, jak ta po prostu nam potrzeba. W dobie mdłej poprawności politycznej, w czasach, kiedy konwenanse – choć odwrócone – wiążą ludziom gardła i ręce, a wolność słowa, wyznania i poglądów dotyczy tylko kwestii powszechnie akceptowalnych, potrzeba nam głosów sprzeciwu. I takim głosem po części jest cykl „Radykalni” Przemysława Piotrowskiego. Gdy szczególnie zachodnie media robią wszystko, by przekonać nas, ze muzułmańscy uchodźcy nie są zagrożeniem, choć na każdym kroku pełno jest ataków, morderstw i gwałtów przez nich dokonywanych, Piotrowski pokazuje nam do czego może doprowadzić dalsze pozwalanie na pobłażanie poprawności politycznej. I robi to w świetnym stylu, choć oczywiście jego powieści to przede wszystkim mocna, rzekłbym wręcz męska rozrywka, która wpasowuje się w nastroje i obawy obecne także w naszym kraju.

Rok 2023. Całkiem niedawno temu Kuba poznał piękną Arabkę, zakochał się w niej i… musiał patrzyć jak ginie. Potem wraz z przyjacielem Michałem udał się w sam środek piekła, jakie w Europie rozpętali muzułmanie, by ratować jego uprowadzoną ukochaną. Wspierał ich jej brat, żołnierz Legii Cudzoziemskiej. Teraz wraca do kraju, ale nie wszystko potoczyło się tak, jak planowali. Dziewczynę udało się odbić, jednak Michał został w rękach wroga, natomiast wraz z Kubą do Polski trafił syn ich przeciwnika. Chłopaki planują wymienić go za przyjaciela, wiedzą jednak, że Abu Rabi nie zjawi się sam, muszą więc przygotować się do starcia, które może kosztować życie każdego z nich. Nękany koszmarnymi wspomnieniami Kuba szybko odkrywa, że nawet we własnym kraju nie są bezpieczni, a to, czego najbardziej się boją, może stać się rzeczywistością w każdej chwili. Tragedia, która wdziera się do jego życia staje się iskrą zapalną do działania. A to zaledwie początek prawdziwego horroru, jaki ogarnia cały stary kontynent…

Muzułmańska inwazja na Europę drugim holokaustem? Jednostki hołdujące poprawności politycznej zaczną protestować, ale każdy myślący człowiek, który przyjrzy się uważniej temu, co już dzieje się na starym kontynencie przyzna, że do tego wszystko zmierza, jeśli ludzie nie przejrzą na oczy. Nie każdy muzułmanin jest zły, nie to chcę powiedzieć, ale trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, jak wzrosło zagrożenie i ile ludzi zginęło odkąd zaczęto przyjmować uchodźców.

Nad tematem można by się rozwodzić w nieskończoność, ale nie o to przecież chodzi. Miałem pisać o książce, więc przejdę do sedna. Jaki jest zatem drugi tom „Radykalnych”? Trzyma poziom pierwszego, więc każdy, kto dobrze bawił się czytając tamto dzieło, także teraz będzie bardzo zadowolony, ale co to właściwie oznacza? Szczególnie dla tych, którzy nie znają poprzedniego utworu autora?

Przede wszystkim Piotrowski pisze lekko, dość prosto – zdarzają mu się drobne potknięcia typowe dla młodych pisarzy – ale ma talent. I wielką pasję, która sprawia, że jego książki czyta się znakomicie, nawet jeśli są przewidywalne. „Radykalni” to mix powieści sensacyjnej, ponurej political fiction i thrillera. Krwawy, brutalny i odarty ze złudzeń, zabiera nas do pogrążonego w mroku świata przyszłości, serwując akcję dziejącą się na dwóch polach czasowych. Jest to lektura mocna, rozrywkowa co prawda, jednak z głębszą treścią. Przestrzegająca nas przed konsekwencjami trzymania się obecnie obranej drogi, choć bardziej wykorzystująca te przestrogi do budowania napięcia, emocji i szokowania czytelnika, niż skłonienia go do myślenia. Trochę nie do końca więc wykorzystał Piotrowski potencjał tematu, ale i tak jest to znakomita i zaangażowana lektura warta polecenia każdemu miłośnikowi mocnych wrażeń.

Michał Lipka

— KONKURS — ZAKOŃCZONY

Oto zapowiadany konkurs, w którym nagrodami są najnowsze powieści Przemysława Piotrowskiego RADYKALNI.REBELIA. Powieść jest pod naszym patronatem. Aby wziąć udział w konkursie należy poprawnie odpowiedzieć na nasze pytanie.

  • Jaki tytuł nosi pierwsza część cyklu RADYKALNI ?

Prawidłowe odpowiedzi wysyłajcie na nasz konkursowy adres konkurs@kostnica.com.pl, w tytule maila wpisując KONKURS RADYKALNI

Na Odpowiedzi czekamy do 6 maja 2018. 

Wyniki losowania opublikujemy na tej stronie po 6.05.2018

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze losowania. (Kamil Lubiński, Krzysztof Kacperski, Mikołaj Jakubik)

 

Stary Kontynent płonie.

Zapoczątkowana w Paryżu muzułmańska rebelia rozlewa się na sąsiednie kraje. Islamscy fundamentaliści wychodzą na ulice Berlina, Brukseli, Londynu i wielu innych miast Europy Zachodniej. Władze starają się zapanować nad chaosem, ale pojawia się nowy wróg – radykalna prawica. Jej bezwzględne bojówki odpowiadają muzułmańskiej społeczności ze skrajnym bestialstwem.

Kuba i jego przyjaciele są zmuszeni raz jeszcze powrócić do piekła, wszak nigdy nie zostawia się swoich za linią wroga. W niemieckiej stolicy czeka ich walka, jakiej dotąd nie stoczyli, bój nie tylko o serca, ale i dusze. Kipiący nienawiścią Berlin zabiera ich w otchłań szaleństwa, a gdy wrogie mocarstwa stawiają ultimatum, najgorszy koszmar staje się faktem.

„Radykalni. Rebelia” to kontynuacja najbardziej kontrowersyjnego cyklu political fiction ostatnich lat. To książka o tym, co może czaić się za rogiem, gdy my naiwnie ufamy, że nic nam nie grozi.
Wojna już trwa. Ludzie znów zabijają w imię Boga. Nadciąga apokalipsa

PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI

Zielonogórzanin, rocznik ‘82. Były dziennikarz sportowy, a potem śledczy w „Gazecie Lubuskiej”. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiujący również w Hiszpanii i USA. Kocha podróże i nowe wyzwania. Pasjonat sportu, podróży, geografii i historii. Wychowany na Stephenie Kingu, Grahamie Mastertonie, Connie Igguldenie i Bernardzie Cornwellu. Zadebiutował entuzjastycznie przyjętym thrillerem Kod Himmlera, następnie wykreował mroczny świat w ciężkiej gatunkowo Drodze do piekła.

Najnowsze powieści – “Radykalni. Terror” oraz “Radykalni. Rebelia” to thrillery political fiction, podejmujące niezwykle trudny i kontrowersyjny temat radykalnego islamu. To książki o miłości, stracie, bólu i cierpieniu. I nienawiści, która często kwitnie powoli i niepostrzeżenie, ale zawsze prowadzi nas w otchłań zła.

RADYKALNI. TERROR – PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI RECENZJA

 

Share

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *